Ostatnou novelou Obchodného zákonníka bola rozšírená povinnosť dokladovať súdu neexistenciu dlhov voči správcovi dane (daňový úrad) a príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne. 

 

V praxi sa stretávame so skutočnosťou, že hoci osoba AB, bytom Bratislava nie je dlžníkom, ale v zoznamoch dlžníkov FS SR ako i SP figuruje osoba AB (s inou adresou) v takom prípade je nevyhntné vyžiadať si od príslušnej inštitúcie potvrdenie, že osoba AB s rodným číslom XXXX nemá žiadne dlhy. Problém podľa nás je fakt, že súdy nepristupujú do zoznamu dlžníkov a nelustrujú osoby podľa rodného čísla, ale iba podľa mena a priezviska tak ako je možné vyhľadať v zoznáme dlžníkov na stránke príslušenej inštitúcie, ktoré sú častokrát niekoľko týždňov staré a nemusia zodpovedať realite. 

 

Naša spoločnosť pri zápise kontroluje uvedené databázy a v prípade potreby bez zmeny ceny pripraví aj žiadosť na vydanie takéhoto potvrdenia. 

Virtuálne sídlo

s cenou už od 14 € nesačne v Poprade vrátane scanu každej došlej zásielky. Informácie tu

Založenie firmy

za 250 € obvykle do 15 dní od doručenia všetkých dokladov

Spracovanie účtovníctva

pre platiteľov ako aj neplatiteľov DPH za dohodnuté zmluvné ceny vrátane spracovania miezd a personálnej agendy ako i poradenstva. 

"Nielen účtujeme ale i radíme klientom."

Blog a aktuality

Zápis konečného užívateľa výhod

Do 31. decembra 2019 musia povinné osoby nechať zapísať konečných užívateľov výhod do obchodného registra. Touto povinnosťou sa to len tak neskončí...

Čítať ďalej...

Splatenie základného imania

Od roku 2016 nie je nutné dokladovať splatenie základného imania na účet v banke. 

Čítať ďalej...

Nahlasovanie voľných pracovných miest od 1. januára 2019

sa povinne týka každého zamestnávateľa, pričom za nesplnenie tejto povinnosti hrozia zamestnávateľom pokuty. 

Čítať ďalej...
JSN Medis 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework