1. novembra 2018 vstúpil do platnosti zákon, ktorým bol novelizovaný zákon č. 297/2008 Z.z. o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu. 

Tento zákon zaviedol POVINNOSŤ pre všetky právnicke osoby zapísať do obchodného registra konečného užívateľa výhod. Tento zápis však nenahrádza zápis v registri partnerov verejného sektora. Na rozdiel od RPVS, ktorý je doborovľný, zápis konečného užívateľa výhod je povinný. 

Kto je konečným užívateľom výhod? 

Je ním každý spoločník, ktorý má právo odvolať člena štatutárneho orgánu, ktorý má obchodný podiel v spoločnosti alebo má právo na výplatu podielu zo zisku. 

Sú určené lehoty na zápis? 

Áno, všetky novozakladané spoločnosti po 1. 11. 2018 majú automaticky uvádzaného konečného užívateľa výhod. Pre spoločnosti, ktoré boli zapísané pred. 31. októbrom 2018 zákon určil, že majú lehotu na splnenie si povinnosti do 31. decembra 2019. 

Čo ak nezapíšem konečného užívateľa výhod? 

Ak sa nepodá návrh na zápis konečného užívateľa výhod do 31. decembra 2019, súd uloží konateľovi pokutu až do výšky 3310 €. Súdy tieto pokuty neukladajú priamo spoločnosti ale členom štatutárneho orgánu z dôvodu ich lepšieho vymoženia. 

Vie mi sro-firma.sk vykonať zápis konečného uživateľa výhod? 

ÁNO. V cene 45 € Vám vykonáme zápis konečného užívateľa výhod. V prípade viacerých spoločností sa na cene služby vieme individuálne dohonúť. Pre záujem o využitie služby nás kontaktujte. 

 

Na základe uvedeného formulára žiadam spoločnosť nakupujbezpecne law services, s.r.o. k vykonaniu zápis konečného úžívateľa výhod do Obchodného registra Slovenskej republiky. 

Na nasledujúcich stranách je uvedených 5 užívateľov výhod, pričom konečným užívateľom výhod je SPOLOČNÍK. Minimálne spoločníka č. 1 je potrebné vyplniť. Ak má spoločnosť iba jediného spoločníka alebo menej spoločníkov ako 5 ostatné osoby môžete preskočiť a na poslednej strane odošlete formulár k nám na spracovanie. 

Virtuálne sídlo

s cenou už od 14 € nesačne v Poprade vrátane scanu každej došlej zásielky. Informácie tu

Založenie firmy

za 250 € obvykle do 15 dní od doručenia všetkých dokladov

Spracovanie účtovníctva

pre platiteľov ako aj neplatiteľov DPH za dohodnuté zmluvné ceny vrátane spracovania miezd a personálnej agendy ako i poradenstva. 

"Nielen účtujeme ale i radíme klientom."

Blog a aktuality

Zápis konečného užívateľa výhod

Do 31. decembra 2019 musia povinné osoby nechať zapísať konečných užívateľov výhod do obchodného registra. Touto povinnosťou sa to len tak neskončí...

Čítať ďalej...

Splatenie základného imania

Od roku 2016 nie je nutné dokladovať splatenie základného imania na účet v banke. 

Čítať ďalej...

Nahlasovanie voľných pracovných miest od 1. januára 2019

sa povinne týka každého zamestnávateľa, pričom za nesplnenie tejto povinnosti hrozia zamestnávateľom pokuty. 

Čítať ďalej...
JSN Medis 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework